روف گاردن

روف گاردن کلمه ای که زیاد شنیده باشید شاید از خود پرسیده باشید که روف گاردن چیست ؟ شما در این مقاله با روف گاردن , انواع باغ بام ,مزایا و معایب روف گاردن  , تصاویر روف گاردن  , قیمت روف گاردن  , آشنا خواهید شد.

بزرگترین مشکل کشورها و شهرهای صنعتی آلودگی هوا می باشد راه های زیادی برای حل این مشکل پیشنهاد می شود.

بعضی از این راه حل ها هزینه های سرسام آوری دارد,  یا اگر هزینه کمی داشته باشد در بلند مدت جواب نمی دهد. در بین همه این راه حل ها ایجاد بام سبز بر روی بام ساختمان ها مورد استقبال قرار گرفته است. بیشتر جوامع صنعتی از بام سبز استفاده می کنند.

باغ بام ها

تعریف روف گاردن :

باغ های که بروی پشت بام ساختمان ها و منازل در مقایس های کوچک و بزرگ احداث می شود را روف گاردن می گویند.

شرکت طراحی روف گاردن

مزیت هایی که روف گاردن دارد:

1-می توان از آن ها برای تولید غذا استفاده کرد.

2-بهترین گزینه برای کنترل دما می باشد.

3-ایجاد محیطی مناسب برای پرورش برخی از حیوانات

4-زیباتر شدن فضا

5-بام سبز ها در مقیاس های بزرگتر تاثیر مثبتی بر شرایط آب و هوایی و زیست  محیطی دارند.

6-کاهش مصرف انرژی
روف گاردن چیست

کاهش مصرف انرژی با باغ بام ها یا روف گاردن:

ایالات متحده آمریکا دست به انجام پروژه ای زده است که در آن مساحتی با ابعادی 5 برابر زمین فوتبال را برای باغ بام یا بام سبز استفاده کرده است.

این باغ بام بر روی ساختمان همایش جاکوب کی در حال اجرا است.در این پروژه از سلول های خورشیدی (تبدیل انرژی خورشیدی به الکتریسیته) هم استفاده شده است. اگر این پروژه به درستی اجرا شود تا 26٪  مصرف انرژی کاهش پیدا می کند.

روف گاردن

قیمت روف گاردن :

شاید بپرسید اگر بخواهید باغ بام را برای منزل یا ساختمان خود پیاده سازی کنید قیمت آن چگونه محاسبه می شود. در ابتدای کار شرکت طراحی روف گاردن قابل اعتماد و حرفه ای را برای این کار انتخاب کنید.
نمونه کارهایی که شرکت کار کرده است را حتما ببینید. در بحث قیمت روف گاردن موارد تعیین کننده ای وجود دارد که برای شما در ادامه شرح می دهیم.

جزئیات اجرایی روف گاردن

الف-نوع پوشش فضای سبز:

نوع پوششی که برا ی باغ بام یا بام سبز می شود اجرا کرد به سه شکل انجام می شود:

  • گیاهان پوششی
  • درختچه و درخت
  • ترکیبی از این دو

قیمت روف گاردن

ب-آبیاری به شیوه اتوماتیک:

برای شادابی و سرسبز ماندن باغ سبز خود حتما باید به آبیاری بصورت منظم انجام شود. اگر شما این وقت را ندارید می توانید از آبیاری به شیوه اتوماتیک و هوشمند  که برای این کار تعبیه شده اند استفاده کنید.

ج-نورپردازی: یکی از کارهایی که باعث می شود که بام سبز شما لاکچری و زیباتر شود قسمت نورپردازی آن است. اجرای نورپردازی شامل هزینه زیادی می باشد.

روف گاردن در تهران

د- قسمت زیرسازی برای روف گاردن:

زیر سازی بام سبز به ۴ روش انجام می شود که هر روش با توجه به نوع وسایلی که استفاده می شود هزینه مختلفی دارد.

  • روش گسنرده: در این روش ارتفاه و ضخامت زیر سازی کم می باشد. در این روش از یک الی دو نوع گیاه که در عمق کم میتوان کاشت استفاده می شود.
  • روش متمرکز: مورد استفاده این روش برای سقف ویلاها و تراس های با متراژ بالا می باشد. زیر سازی در این روش با عمقی عمیق تر انجام می شود. در این نوع باغ بام می توان انواع مختلفی از گیاهان را استفاده کرد.
  • روش مدولار: در این روش گیاه با بستری که در آن کشت شده است در جعبه ای قرار داد به عنوان جعبه گیاه. که این جعبه گیاه برای پوشاندن کل بام یا نیمی از آن استفاده می شوند.
  • سیستم ترکیبی (متمرکز و گسترده): در این روش مزیت های این دو روش با هم استفاده می شود.

طراحی و اجرای روف گاردن